Mis on kaardimängude puhul oluline?

Kaardimängudes võidab üldjuhul see, kes oskab talle jagatud kaartidega kõige paremini ümber käia. Kaardimänge tuntakse juba sajandeid ning võib arvata, et niipea need kuskile ei kao. Küllap te ei üllatu, kui kuulete, et mängukaardid loodi Vana-Hiinas üheksandal sajandil.

 

Huvitav on seegi, et Hiinast pärineb palju muudki, mida igapäevaselt kasutame ning nii leiutistelt kui ka tootmiselt on tegu väga võimeka piirkonnaga, mida vahel alahindame.

 

Siis, kui kaardid välja mõeldi, erinesid nad küll mõningal määral praegustest kaartidest. Need ei olnud siis paberist, vaid meenutasid rohkem doominoklotse. Tänapäevase välimuse said kaardid siis, kui need Euroopasse jõudsid. Tänapäevasega sarnane kujundus loodi 15. sajandil Prantsusmaal ning kuigi palju see enam muutunud ei ole.

 

Iga kaardimängu puhul on oluline aru saada selle reeglitest. Uskuge mind, pole midagi häirivamat kui mängija, kes ei saa aru, mida ta tegema peab ning rikub mängulusti ka teiste jaoks.

 

Ühtlasi on küllaltki oluline kaardimängudegi puhul kindlaks määrata eelarve, mille peale olete nõus mängima. Liigne liialdamine panuste suurusega ei tule enamasti kasuks ka siis, kui käes on head kaardid.

 

Uued kaardimängud

Esimese kaardipaki leiutamisest on möödunud hulk aega, mis tähendab ka seda, et tänapäeval on juba küllaltki raske mõnd uut kaardimängu välja mõelda. Kaardipakis on vaid 52 kaarti ning suur osa võimalikke mängusid on juba kellelegi teisele pähe tulnud. Enamik uusi kaardimänge on vanade mängude uuendatud versioonid. Vaid väga harva tullakse välja mõne tõepoolest uue kaardimänguga.

 

Kaartide segamine

Kaartide segamisel on oluline roll selles, milliseks kujuneb mäng. Mida paremini on kaardid segatud, seda keerukam ning põnevam on mängida. Kaartide segamiseks on erinevaid viise ning selleks kasutatakse ka mehhaanilisi või elektroonilisi seadmeid.

 

Kaardid tuleb eriti hästi segada siis, kui mängitakse suurtele panustele. Kaartide segamine ei meeldi aga neile, kes tahaksid kaartide järjekorral silma peal hoida. Kasiinod teadvustavad seda suurepärselt, mistõttu kasutatakse kasiinodes tihti korraga mitut kaardipakki.

 

Kas teadsite, et kaardimänge võib maailmas mängida kahel erineval viisil? Üks osa maailmast teeb käike päripäeva, aga teine osa vastupäeva. Isegi Euroopas toimub see erinevalt. Eesti kuulub nende riikide hulka, kus mäng käib üldjuhul kellaseieri liikumise suunas.

https://www.optibet.ee/et/kampaaniad/kasiino/?p=740

Author :